پايگاه خبري تحليلي
مرجع اخبار فارسي

قتصادنيوز؛ ثبات سياسي به بسط اقتصادي سبب نمي‌شود؟ در جهان تئوري ثبات سياسي براي توسعه و گسترش كشور‌ها مثل اكسيژن براي تنفس مي‌باشد . ولي برخي صاحب‌نظران و تحليل‌گران اوضاع و احوال اقتصادي مملكت را چه بسا از كشور‌هايي كه سرگرم بحران مي‌باشند نابه‌سامان‌تر ميدانند .

به گزارش اقتصادنيوز به نقل از فرارو؛ عباس عبدي، فعال و تحليلگر اصلاح‌طلب در يادداشتي با مسئله «چرا اقتصاد افغانستان باثبات‌تر از ايران است؟» مي‌نويسد: به مساله اقتصادي ايران نگاهي بيندازيم . موقعيت تورم، نرخ ارز، ثبات سياست‌ها، ضوابط اقتصادي و . . . و آن را مقايسه كنيم با افغانستان كه بعيد مي دانم تعداد كارشناسان اقتصادي آن به ميزان يك كالج جمهوري اسلامي ايران نيز باشد . البته چرا آن ها مي‌توانند اقتصاد باثبات‌تري داشته باشند و ما نه؟ همين ساده‌انگاري ما نسبت به نقش دانش ميباشد كه گمان مي كنيم هر وزيري بايستي در حوزه وزارتي خود كارشناس باشد .

اين خبرنامه نگار مي‌نويسد: افرادي هستند كه پيش از داخل شدن بر سرير اقتدار حرف‌هاي بسيار صحت مي زنند . حرف‌هايي كه نشان مي‌دهد، ريشه معضلات را فهميده‌اند و دانش كافي نسبت به آن دارند، اما زماني كه وارد اقتدار و مسووليت مي‌شوند، به كلي متفاوت فعاليت مينمايند . شفاف است كه در اينجا نه بر شالوده

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

دانش كه بر مبناي عامل ديگري تصميم مي گيرند .

عبدي ادامه مي‌دهد: هرگونه كوششي جهت مطلع كردن آنان از طريق علم، بيهوده و بي‌ثمر مي‌باشد . آن ادله ديگر چيست؟ عامل ساختاري و بينشي . ديدگاه در شراي چه متأثر از علم است، اما به نسبت غيروابسته هم مي باشد . تابع محض آن نمي‌باشد . افراد متعددي مي باشند كه دانش دارند، اما تبديل علم به كار و سياست، بدون نگرش ممكن نمي‌شود .

او در بخش ديگري از يادداشت خويش مي‌نويسد: ديدگاه مربوط به درك از خود، چگونگي رابطه با ديگران، تجربه‌هاي گذشته و . . . ميباشد . ساختار‌ها هم مربوط به نيرو‌هاي اجتماعي، شفافيت، قانون‌پذيري يا حاكميت قانون، پاسخگويي و مسائل مالي و . . . است . در حقيقت افراد طالب اقتدار پيش از حضور در قدرت، بر مبنا دانش و دانش سخن مي‌گويند يا اين كه دستكم مي‌كوشند كه چنين كنند . البته وقتي كه در موضع اقتدار و تصميم‌گيري قرار گرفتند اشكال و اقسام

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

متغير‌هاي گوناگوني وارد قصه مي‌شود كه بر ديدگاه و نيز تصميم فرد اثرگذار مي‌باشد . مسائلي، زيرا موارد پيش‌گفته و نيز زمينه منافع و بقا .

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۶:۰۱ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب