پايگاه خبري تحليلي
مرجع اخبار فارسي

رئيس دانش گاه خوارزمي "مهندسي معكوس" را راهكاري براي عبور از تحريم‌ها تيتر كرد .

عزيزالله حبيبي (رئيس دانشكده خوارزمي) در گفت‌وگو با خبر نگار ايلنا، به ارائه راهكارهايي براي عبور از تحريم‌ها پرداخت و گفت: تحريم‌ها موضوع جديدي در نظام ما پس از انقلاب نيست، به استدلال اين‌كه در مقاطع متعدد طي ۴۰ سال قبل مدام مشمول تحريم بوده‌ايم، اگر چه اندازه تحريم‌ها گوناگون بوده، پايگاه خبري و تحليلي

مرجع اخبار رسمي

اما در مجموع چيز جديدي نمي‌باشد .

او ادامه داد: مردم و مسئولان در مقابله با تحريم‌ها در سال‌هاي قبل به نيكي جنبش كردند و همسو بودند، ولي به حيث مي‌آيد؛ سال جاري شاهد بعضا ناهماهنگي‌ها بين برخي افراد، تشكل‌ها، گروه‌ها و سازمانهاي اقتصادي هستيم كه متاسفانه به مساله دامن زده‌اند . به نظرم اين موضوع در بعد از آن ملي آسيب پذير مي‌باشد و در يك سري ماه قبل شواهدش را هم ديده‌ايم، از همين رو بايستي تصحيح شود .

حبيبي با تاكيد بر اين كه افراد نبايد زياده‌خواه باشند، گفت: به افراد پيشنهاد شود به يك چارچوب اقتصادي منطقي قانع باشند و زياده‌خواهي نكنند و بر مبناي ضابطه تكان كنند، چون يك مورد فرهنگي و اجتماعي در سطح جامعه مي‌باشد و در اين فيس قاعدتا زمينه تحريم تا حدي حل خواهد شد .

مدير كالج خوارزمي در خصوص رويا رويي با تحريم‌ها گفت: اينجانب تاءمل مي كنم در صورتي‌كه همه بخش هاي اصلي نظام و ارگان هاي متعدد در جهت خوداتكايي تكان كنند، مي‌توان به نتايج موثري دست يافت، كما اين‌كه اقتصاد مقاومتي همواره شعار ما بوده و در سال‌هاي آتي نيز مي تواند محور عملقرارب.

او به نقش دانشگاهيان در مسئله بومي‌سازي تكنولوژي اشاره كرد و گفت: فارغ‌التحصيلان دانشگاهي، اساتيد دانشكده و مركز ها پژوهشي در اين خصوص بايستي به نسبت گذشته ايفاي نقش كنند، زيرا از شيوه بومي‌سازي فناوري و تكنولوژي قابليت اين وجود دارااست كه صنعت هاي ما سرپا بايستند، اما برايرسيدن پايشگر نيوز

به اين نقطه مي بايست چندين سالي را طي كنيم و دست به دست نيز بدهيم .

حبيبي بيان كرد: دانشگاه‌ها در اين مورد ميتوانند براي كل جامعه راهگشا باشند، ولي در ارتباط با مسائل اقتصادي باطن دانش كده حقيقت اين هست كه عدم تحقق ميزان دارايي به كارهاي روان و توسعه و گسترش زيرساخت‌ها زخم ميزند . ما عملكرد كرديم براي رفع نواقص، كاستي‌ها، توسعه زيرساخت‌ها و تجهيزات دانشگاهي قدم برداريم، البته حتي ۵۰ درصد نيز به اهدافمان نرسيده‌ايم و اين وضعيتي مي‌باشد كه ما الان با آن دست و پنجه قابل انعطاف ميكنيم . اميد‌است‌ با اختصاص ميزان دارايي مطلوب به وسيله دولت اين مورد كمي كاهش پيدا كند و دست كم كارهاي روان ما به خير پيش برود .

او با اشاره به راهكارهايش در قضيه خويش اتكايي گفت: صنعت بايستي مشكلاتش را به دانش گاه معرفي كند و دانشگاه‌ها كارهاي تحقيقاتي‌شان را در راستاي آنها انجام دهند . يعني ما بايستي بتوانيم در راستاي تربيت دانش جو چكيده از معضلات صنعت و تكنولوژي را نيز زودهنگام حل كنيم . براي عبور از بحران طرق ديگري هم وجود دارااست مانند كاهش هزينه‌ها كه پيش‌تر عنوان گرديده بود، ولي تاثيرش خيلي شگرف و موءثر نميباشد و در دستگاه‌هاي ديگر كه مي دانيم اتلاف منابع دارند، تاثيرگذاري بيشتري دارد . به تيتر مثال در زيرساخت‌هاي شهري گاهي زمان ها احتمال دارد بتوان پروژه‌ها را ارزان‌تر اجرا كرد .

مدير دانش كده خوارزمي همچنين "مهندسي معكوس" را به عنوان راهكاري براي عبور از تحريم‌ها برشمرد و گفت: عبور از چالش قادر است از نحوه مهندسي معكوس باشد، چرا كه زودبازده مي‌باشد . مهندسي معكوس در واقع يك نوع كپي‌برداري از تكنولوژي‌هاست . ما پيشتر هم در خيلي از موارد اين كار را كرده بوديم و از طرز مهندسي معكوس به نتايج نيكي دست يافتيم .از شيوه مهندسي معكوس مي‌توان مورد ها را شناسايي و طراحي مجدد كرد و در پايان به تراز ايجاد رساند . در شراي بخواهيم بومي‌سازي كنيم مي‌توان به عبارتي تكنولوژي را تغيير تحول داد، تصحيح كرد تا صفر و صد آن فعاليت بومي شود .

امتیاز:
بازدید:
برچسب: پايشگر، اخبار، تحريم،
موضوع:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۳:۱۲ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب