پايگاه خبري تحليلي
مرجع اخبار فارسي

قتصادنيوز؛ ثبات سياسي به بسط اقتصادي سبب نمي‌شود؟ در جهان تئوري ثبات سياسي براي توسعه و گسترش كشور‌ها مثل اكسيژن براي تنفس مي‌باشد . ولي برخي صاحب‌نظران و تحليل‌گران اوضاع و احوال اقتصادي مملكت را چه بسا از كشور‌هايي كه سرگرم بحران مي‌باشند نابه‌سامان‌تر ميدانند .

به گزارش اقتصادنيوز به نقل از فرارو؛ عباس عبدي، فعال و تحليلگر اصلاح‌طلب در يادداشتي با مسئله «چرا اقتصاد افغانستان باثبات‌تر از ايران است؟» مي‌نويسد: به مساله اقتصادي ايران نگاهي بيندازيم . موقعيت تورم، نرخ ارز، ثبات سياست‌ها، ضوابط اقتصادي و . . . و آن را مقايسه كنيم با افغانستان كه بعيد مي دانم تعداد كارشناسان اقتصادي آن به ميزان يك كالج جمهوري اسلامي ايران نيز باشد . البته چرا آن ها مي‌توانند اقتصاد باثبات‌تري داشته باشند و ما نه؟ همين ساده‌انگاري ما نسبت به نقش دانش ميباشد كه گمان مي كنيم هر وزيري بايستي در حوزه وزارتي خود كارشناس باشد .

اين خبرنامه نگار مي‌نويسد: افرادي هستند كه پيش از داخل شدن بر سرير اقتدار حرف‌هاي بسيار صحت مي زنند . حرف‌هايي كه نشان مي‌دهد، ريشه معضلات را فهميده‌اند و دانش كافي نسبت به آن دارند، اما زماني كه وارد اقتدار و مسووليت مي‌شوند، به كلي متفاوت فعاليت مينمايند . شفاف است كه در اينجا نه بر شالوده

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

دانش كه بر مبناي عامل ديگري تصميم مي گيرند .

عبدي ادامه مي‌دهد: هرگونه كوششي جهت مطلع كردن آنان از طريق علم، بيهوده و بي‌ثمر مي‌باشد . آن ادله ديگر چيست؟ عامل ساختاري و بينشي . ديدگاه در شراي چه متأثر از علم است، اما به نسبت غيروابسته هم مي باشد . تابع محض آن نمي‌باشد . افراد متعددي مي باشند كه دانش دارند، اما تبديل علم به كار و سياست، بدون نگرش ممكن نمي‌شود .

او در بخش ديگري از يادداشت خويش مي‌نويسد: ديدگاه مربوط به درك از خود، چگونگي رابطه با ديگران، تجربه‌هاي گذشته و . . . ميباشد . ساختار‌ها هم مربوط به نيرو‌هاي اجتماعي، شفافيت، قانون‌پذيري يا حاكميت قانون، پاسخگويي و مسائل مالي و . . . است . در حقيقت افراد طالب اقتدار پيش از حضور در قدرت، بر مبنا دانش و دانش سخن مي‌گويند يا اين كه دستكم مي‌كوشند كه چنين كنند . البته وقتي كه در موضع اقتدار و تصميم‌گيري قرار گرفتند اشكال و اقسام

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

متغير‌هاي گوناگوني وارد قصه مي‌شود كه بر ديدگاه و نيز تصميم فرد اثرگذار مي‌باشد . مسائلي، زيرا موارد پيش‌گفته و نيز زمينه منافع و بقا .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۶:۰۱ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

تماس
تلفني چوپان فداكار جان مسافران قطار تهران سيرجان را نجات داد ورقه
چوپان فداكار همچون دهقان فداكار در تماس با پايانه قطار جلوي يك فاجعه مرگبار براي مسافران قطار تهران به سيرجان گرفت .

حادثه‌اي ناراحت كننده كه براي يك راننده تريلر اهل نيشابور در حوالي نائين اصفهان چهره داد، مي‌توانست به سانحه‌اي هولناك براي مسافران قطار تهران بندرعباس تبديل شود كه تعدادي از مسافران آن اهل سيرجان بودند .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

فروش
ميليون دلاري ايراني‌ها در آمازون ترامپ را شوكه كرد!
بليت
رفت‌و رجوع و برگشت تهران-استانبول با هواپيماي تركيش!
محبوب‌ترين
مكان تفريحي تهران براي جوانان!
پتو
مسافرتي، گرم و نرم، تنها 41هزار تومان!!(امروز 10 آذر)
تصادف
شديد پژو 206 دو سرنشين آن را اواسط بزرگراه ياسيني پرت كرد +عكس مارهاي
سمي 160مرتبه اين مرد را نيش زدند / وي زنده است!+ عكس كشف
موجود خيره كننده در حاشيه دريا نيوزلند+عكس لحظه
كتك تناول كردن يك مرد به وسيله پليس+ فيلم يكي از مسافران اين قطار گفت: روز دوشنبه 28 آبان ماه تهران را به مقصد سيرجان ترك كرديم كه قطار در بين ايستگاه نائين و سنگي توقفي ناگهاني داشت .

زماني علت توقف را سؤال كرديم، مديريت قطار پاسخ اعطا كرد يك تريلر به هنگام وصال به پيچ در جاده بندرعباس تهران حوالي نائين منحرف و بر روي ريل قطار قرار گرفته است . راننده تريلر نيز از شيشه به بيرون پرت شده و خودروي سنگين وزن از روي او رده گرديده و متأسفانه جان خود را از دست داده است .

با اعتنا به مسافت بسيار دربين جاده و ريل كسي متوجه اين رخداد Incident نشده بود؛ ولي خوشبختانه يك چوپان اهل روستاهاي محيط نائين متوجه شده و فورا با فرزندان خويش تماس مي‌گيرد و آن ها به راه آهن و ايستگاه سنگي اطلاع ميدهند .

مسئولان خط مش آهن هم از شيوه بي‌سيم به لوكوموتيوران پيام داده و قطار متوقف مي‌شود . وي افزود: در صورتي‌كه قطار با سرعتي كه در آن حوزه‌ داشت در ظلمت شبكه هاي عمومي به تريلر بازخورد ميكرد قطعاً تلفات زيادي به دنبال مي داشت .

يك عدد از مسئولان ايستگاه سنگي راه آهن هم گفت: حوالي ساعت 6 دوره با تماس تلفني يك عدد از هم محلي روستاي منطقه از رخداد انحراف تريلر با خبر شديم . فورا به پايانه رويكرد آهن نائين و مدير قطار مسافربري تهران بندرعباس اطلاع داديم . قطار حدود ساعت 6 و 20 دقيقه شبكه هاي مردمي به محل واقعه رسيد و خوشبختانه با ترمز به موقع از بروز سانحه پرهيز شد .

او ادامه داد: قطار در آن وضعيت ريل سرعتي قريب به 130 كيلومتر بر ساعت داشت با دقت به ظلمات شبكه هاي مردمي و مسافت ديد تقريبي 50 متري لوكوموتيوران در آن شرايط زماني، حتماً با تريلر برخورد شديدي مي كرد . قطار از محلي كه ترمز ميگيرد در بين 70 تا 100 متر جلوتر متوقف ميگردد و با دقت به مشاهده كرد حدوداً 50 متري حدوداً در ميان 20 تا 50 متر بعد از تريلر از جنبش باز مي‌ايستاد كه حادثه‌اي تلخ فيس مي‌داد .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

اين
مقام مسئول از اطلاع و تماس به موقع اين چوپان اهل روستاي نائين قدرداني كرد و اذعان كرد او جان تعداد متعددي از مسافران را كه مي‌توانستند در گير اتفاق شوند نجات داده است


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۲:۲۰ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

خبرگزاري ايسنا: قيم استانداري البرز با بيان اين كه از 31 بلاي طبيعي شناسايي گرديده در كشور، 21 بحران البرز را تهديد مي‌كند گفت: با توجه به رده ويژه البرز و قرار تصاحب كردن در كريدور مواصلاتي 12 استان كشور، مقابله با بحران‌هاي احتمالي در فرمان فعاليت خواهد بود .

عزيزاله شهبازي در گفت و گو با خبرنگار ، با اشاره به برگزاري مانور سراسري زلزله و ايمني مدارس در البرز گفت: در مديريت معضل يادگرفتن نقش شاه‌كليد را ايفا مي نمايد براين اساس با برگزاري اين مانور، علاوه بر حفظ تراز آمادگي دانش‌آموزان، نواقصي كه در مانورهاي پيشين بود هم به تدريج رفع مي شود .

شهبازي با ابلاغ اين‌كه بخش متعددي از جمعيت سرزمين را دانش‌آموزان تشكيل ميدهند گفت: انتقال اين آموزش‌ها بوسيله دانش‌آموزان به منزل مي تواند نقش

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

بسيار خير در مدير بحران داشته باشد .

او در ادامه به وجود گسل‌هاي ماهدشت و اشتهارد در البرز اشاره و اعلام كرد: اين گسل‌ها در كنار گسل آبيك كه بر هم اثر گذار نيز ميباشند اهميت توجه به جديت و تداوم اين مانورها را بخش اعظم ميكند .

شهبازي افزود: برآوردي كه از شبيه‌سازي معضل در بيستمين مانور زلزله و ايمني مدرسه ها صورت گرفت نشان مي دهد كه عمل به خير انجام شده هست .

قيم استانداري البرز در ادامه با بيان اين‌كه از 31 بلاي طبيعي شناسايي شده در كشور، 21 بحران البرز را تهديد مي كند گفت: با دقت به منزلت ويژه البرز پايگاه خبري و تحليلي

و قرار تصاحب كردن در كريدور مواصلاتي 12 استان كشور، مقابله با بحران‌هاي احتمالي در امر كار بوده، مي‌باشد و خواهد بود .

اين مسئول افزود: سناريوهاي حتمي براي مديريت معضل هم طراحي شده و پيگيري براي رفع مشكلات آن به چهره مداوم انجام خواهد شد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۳:۰۲ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

به گزارش خبر نگار مهر، طرح استيضاح علي لاريجاني مديريت مجلس شوراي اسلامي نثار هيئت رئيسه شد .

نوشته
كامل درخواست استيضاح علي لاريجاني به شرح زير است:
سر گروهي
محترم كميسيون بنا كردن آئين‌نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي
همان جور كه مي دانيد شوراي با شخصيت نگهبان طي نامه‌هاي شماره ۹۷/۱۰۲/۷۲۶۲ و ۹۷/۱۰۲/۷۲۷۴ مورخ ۱۸ مهرماه ۹۷ (پيوست يك و دو) اصلاحات اعمال گرديده در نشست سوم مهرماه ۱۳۹۷ مجلس شوراي اسلامي جهت رفع خطاها آن شورا را در خصوص ثبت لوايح الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به كنوانسيون سازمان ملل متحد براي نبرد با جرائم اداره يافته فراملي و اصلاح قانون پيكار با پولشويي را كافي ندانسته و همچنان اين مصوبات را بر خلاف بند ۲

پايگاه خبري و تحليلي

مرجع اخبار رسمي

اصل ۱۱۰ ضابطه كليدي اعلام كرده است .

متعاقب آن، سر كردگي با شخصيت مجلس شوراي اسلامي طي مكاتبه شماره ۶۰۲۹۰ به مورخ ۱۹ مهرماه ۹۷ مصوبات موصوف را كه قضيه اختلال شوراي نگهبان بوده مي‌باشد فارغ از ارجاع به كميسيون و متعاقباً طرح در صحن علني رأساً و مستقيماً و سواي اطلاع مجلس به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارسال ميكند .
(پيوست ۳)
مالامال آشكار مي باشد كه به نسبت دادن اصل ۱۱۲ قانون كليدي مجمع تشخيص مصلحت نظام وقتي در خصوص مصوبات مجلس تصميم مي گيرد كه مجلس (نه سر گروهي آن) با در لحاظ به چنگ آوردن مصلحت نظام نظر شوراي با شخصيت نگهبان را تأمين نكند و طبق ماده ۲۰۰ قانون آئين‌نامه داخلي مجلس، اگر مصوبات مجلس وافي ايده ها شوراي نگهبان نباشد دوباره در مجلس مطرح مي گردد و در صورتي كه مجلس با در نظر به چنگ آوردن نگهداري مصلحت نظام همچنان بر رأي خويش باقي باشد مجلس مصوبه ذكر شده را به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارسال مينمايد .

تصديق مي‌فرمائيد كه اقدام سر گروهي متشخص مجلس در ارسال مصوبات فوق‌الذكر به مجمع تشخيص مصلحت نظام بدون جري تشريفات قانوني يعني طرح در صحن علني و پافشاري مجلس به مصوبه خويش خلاف واضح اصل ۱۱۲ ضابطه اصلي و ماده ۲۰۰ آئين‌نامه داخلي مجلس و ناقض سوگندي ميباشد كه

پايگاه خبري و تحليلي

برابر ماده ۱۶ آئين‌نامه به معبود توانا متعال در برابر قرآن كريم و مهربان ياد كرده ميباشد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پايشگر، اخبار،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۴:۲۹ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

به گزارش ايرنا، بورس اين روزها، درحال حاضر نيكي ندارد و تصويب كاهش چهار هزار يا اين كه پنج هزار واحدي براي معاملات روزانه، نگراني هايي را في مابين فعالان بازار سرمايه ساخت كرده ميباشد .
همزماني افت بهاي ارز در باطن و كاهش قيمت نفت در بازارهاي جهاني به اين نگراني ها دامن زده است؛ به طوري كه فشار فروش متعددي در في مابين برخي صنايع بورسي وجود داشته هست كه اما اين كاهش در في مابين كمپاني هاي داراي ربط با ارز نظير پالايشي، پتروشيمي، معدن و فلزات بخش اعظم پايگاه خبري و تحليلياست .
بازار بورس ايران با نرخ ارز و بهاي نفت ارتباط بي واسطه دارد؛ به طوري كه رشد بها ارز و نفت در بازارهاي جهاني كمپاني هاي داراي ارتباط با آن ها را كه سهم زيادي از بازار سرمايه كشورمان دارند زير تاثير قرار داده و شاخص بورس را افزايش مي دهد .
مراحل نزولي بهاي ارز و همينطور افت شديد ارزش نفت در روزهاي اخير باعث ساخت شك وترديد در تداوم سودآوري شركت هاي ارزمحور بازار سرمايه مثل كمپاني هاي پالايشي، پتروشيمي، معدني و فلزي شده هست .
شاخص بورس روز قبل (دوشنبه) پايين تاثير فشار شديد فروش، با افت چهار هزار و 789 پله اي به رقم 166 هزار و 463 واحدي سقوط كرد كه سهم بخش اعظم در اين افت به سهام كمپاني هاي ارز محور تعلق داشته است .

**عوامل
تاثيرگذار در افت شاخص بورس «ايمان مقدسيان» متخصص بازار سرمايه در خاطرنشان كرد و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا در باره شرايط بازار سرمايه و عوامل تاثيرگذار در افت شاخص بورس، گفت: از با اهميت ترين عوامل پرورش بورس در ماه هاي قبل رشد بهاي ارز بوده است؛ ارز به عنوان محرك حاذق براي بورس به شمار مي رود كه رشد آن همواره بازار را پايين تاثير قرار مي دهد .
وي ادامه داد: البته بايد اعتنا داشت كه مبناي حساب و كتاب نرخ ارز براي كمپاني هاي بورسي، نرخ اعلام شده در سامانه نيماست البته برخي از اهل يك محل بازار سرمايه به اشتباه نرخ ارز در بازار آزاد را ملاك قرار مي دهد .
اين متخصص بازار سرمايه افزود: در هفته هاي اخير با كاهش نرخ ارز در بازار و نزديك شدن آن به نرخ سامانه نيما، نگراني‌هايي در در ميان فعالان بازار سرمايه صورت گرفت كه ناشي از تحليل غلط در حساب و كتاب مبناي ارز بوده مي‌باشد .
مقدسيان تصريح كرد: نرخ ارز در بازار آزاد ارتباطي به درآمد كمپاني هاي بورسي ندارد، چون آنها مي بايست درآمد ارزي خود را در سامانه نيما به فروش مي رساندند .
او گفت: برهان ديگري كه در افت شاخص بورس سهم داشته كاهش قيمت نفت در بازارهاي جهاني در روزهاي اخير بوده هست .
اين متخصص بازار سرمايه با ابلاغ اينكه بها سهام و بهاي نفت، همواره يك صدايي داشته‌اند، افزود: افت شديد ارزش نفت به محدوده بشكه اي 60 دلار براي سرمايه گذاران غير قابل پيش بيني بود و آن ها انتظار اين حجم از افت قيمت را نداشتند .

پايشگر نيوز مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

مقدسيان
ادامه داد: ادله مفيد ديگر در كاهش شاخص بورس، ابهام در اندازه فروش و درآمدزايي شركت ها پس از تحريم ها بوده به طوري كه اكنون اين سوال توليد گرديده هست كه آيا اين شركت‌ها چيره به فروش محصولات خود به اندازه پيش بيني شده خواهند شد؟ او خاطرنشان كرد: اين نگراني از يك سو مربوط به افزايش هزينه هاي مربوط به حمل و نقل و حق بيمه بوده و از سوي ديگر ناشي از ناتواني در فروش و صادرات توليدها شركت هاست .
اين كارشناس بازار سرمايه گفت: كاهش ارزش نفت از يك سو بر كل اقتصاد مرزو بوم تاثير مي گذارد و از سوي ديگر مي تواند به طور ويژه كمپاني هاي داراي ربط با صنعت نفت مانند پالايشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها را پايين تاثير قرار دهد .
مقدسيان با ابلاغ اينكه به نظر مي‌رسد اين كاهش ارزش ها فعلا بوده و به زودي شاهد رجوع شاخص بورس خوا‌هيم بود، گفت: اكثري از شركتها در محدوده جالب قيمتي قرار دارا هستند كه نشان مي دهد افت شاخص استوار نخواهد بود .
اين متخصص بازار سرمايه بيشتر كرد: همينطور برخي كمپاني ها نيز در روزهاي اخير گزارش هاي خوبي درباره كارايي ماهانه خود ارائه كردند كه منجر افزايش خوشبيني نسبت به بهبود بازار شده مي‌باشد .
وي در رابطه ديده انداز بازار سرمايه و انتشار گزارش هاي 9 ماهه كمپاني ها هم گفت: كمپاني هاي گرانقدر بر مبناي گزارش ماهانه و فصلي تكان مي نمايند كه بخش بخش اعظم آنان از نوسانات نرخ ارز تاثير مي گيرند، اما بقيه كمپاني ها، تاثير چنداني از نوسان نرخ ارز نمي پذيرند .
اين متخصص بازار سرمايه طولاني تر كرد: اكثري از شركت ها جنس خود را در باطن به فروش مي رسانند اما مبناي بها گذاري آنها بر اساس نرخ ارز است، بدين ترتيب اين تحريم بر آنان تاثير منفي ندارد .
وي بيشتر كرد: هرچند شماري از كارشناسان درانتظار انتشار گزارش هاي 9 ماهه شركت‌ها هستند، اما به لحاظ مي برسد بعضي كمپاني ها درحال حاضر به نقطه ديدني خريد رسيده اند و نيازي به چشم به راه ماندن براي گزارش هاي جديد وجود ندارد .
مقدسيان در رابطه بازدهي بورس نسبت به بازارهاي موازي نظير ارز و طلا نيز گفت: در ماه هاي قبل بازدهي بورس نسبت به بازارهاي موازي حريف كمتر بوده، بدين ترتيب مي بضاعت و توان توقع داشت كه فرآيند بازدهي شركت هاي بورسي تداوم داشته و بهبود بيابد .
اين متخصص بازار سرمايه بيشتر كرد: بورس هنوز نسبت به بازارهاي موازي از گنجايش رشد بيشتري برخوردار هست و هنوز مجال براي كسب بازدهي پايگاه خبري و تحليليبالاتر وجود دارد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۶:۲۰ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

مدير برهان كمپاني پخش فرآورده‌هاي نفتي گفت: مردمان مطمئن باشند بنزين، نفت سپيد و نفت گاز به اندازه كافي در حيطه وجود داراست و در رخ نياز جايگاه‌هاي سيار شروع به كار خواهند كرد .

موسوي خواه مدير عامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي با اشاره به پاياني موقعيت تامين سوخت در مناطق زمين‌لرزه زده گفت: از همدان و لرستان نفت سپيد

مرجع اخباررسمي

پايگاه خبري و تحليلي

بارگيري و به سوي استان كرمانشاه در اكنون جنبش مي‌باشد .

او افزود: مردمان مطمئن باشند بنزين، نفت سپيد و نفت گاز به مقدار كافي در حوزه‌ وجود داراست و در رخ نياز جايگاه‌هاي سيار شروع به كار خواهند كرد .

 

معاون عمليات سازمان امداد و نجات خاطرنشان كرد: دبيركل و رييس سازمان امداد و نجات صبح امروز براي بررسي نحوه امدادرساني عازم كرمانشاه شده‌اند. .همچنين  مركز امداد هوايي هلال احمر ۵ فروند بالگرد را جهت ارائه خدمات در مناطق بصورت آماده باش قرار داده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پايشگر، اخبار، زلزله، كرمانشاه،
موضوع:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۰:۳۷ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

رئيس دانش گاه خوارزمي "مهندسي معكوس" را راهكاري براي عبور از تحريم‌ها تيتر كرد .

عزيزالله حبيبي (رئيس دانشكده خوارزمي) در گفت‌وگو با خبر نگار ايلنا، به ارائه راهكارهايي براي عبور از تحريم‌ها پرداخت و گفت: تحريم‌ها موضوع جديدي در نظام ما پس از انقلاب نيست، به استدلال اين‌كه در مقاطع متعدد طي ۴۰ سال قبل مدام مشمول تحريم بوده‌ايم، اگر چه اندازه تحريم‌ها گوناگون بوده، پايگاه خبري و تحليلي

مرجع اخبار رسمي

اما در مجموع چيز جديدي نمي‌باشد .

او ادامه داد: مردم و مسئولان در مقابله با تحريم‌ها در سال‌هاي قبل به نيكي جنبش كردند و همسو بودند، ولي به حيث مي‌آيد؛ سال جاري شاهد بعضا ناهماهنگي‌ها بين برخي افراد، تشكل‌ها، گروه‌ها و سازمانهاي اقتصادي هستيم كه متاسفانه به مساله دامن زده‌اند . به نظرم اين موضوع در بعد از آن ملي آسيب پذير مي‌باشد و در يك سري ماه قبل شواهدش را هم ديده‌ايم، از همين رو بايستي تصحيح شود .

حبيبي با تاكيد بر اين كه افراد نبايد زياده‌خواه باشند، گفت: به افراد پيشنهاد شود به يك چارچوب اقتصادي منطقي قانع باشند و زياده‌خواهي نكنند و بر مبناي ضابطه تكان كنند، چون يك مورد فرهنگي و اجتماعي در سطح جامعه مي‌باشد و در اين فيس قاعدتا زمينه تحريم تا حدي حل خواهد شد .

مدير كالج خوارزمي در خصوص رويا رويي با تحريم‌ها گفت: اينجانب تاءمل مي كنم در صورتي‌كه همه بخش هاي اصلي نظام و ارگان هاي متعدد در جهت خوداتكايي تكان كنند، مي‌توان به نتايج موثري دست يافت، كما اين‌كه اقتصاد مقاومتي همواره شعار ما بوده و در سال‌هاي آتي نيز مي تواند محور عملقرارب.

او به نقش دانشگاهيان در مسئله بومي‌سازي تكنولوژي اشاره كرد و گفت: فارغ‌التحصيلان دانشگاهي، اساتيد دانشكده و مركز ها پژوهشي در اين خصوص بايستي به نسبت گذشته ايفاي نقش كنند، زيرا از شيوه بومي‌سازي فناوري و تكنولوژي قابليت اين وجود دارااست كه صنعت هاي ما سرپا بايستند، اما برايرسيدن پايشگر نيوز

به اين نقطه مي بايست چندين سالي را طي كنيم و دست به دست نيز بدهيم .

حبيبي بيان كرد: دانشگاه‌ها در اين مورد ميتوانند براي كل جامعه راهگشا باشند، ولي در ارتباط با مسائل اقتصادي باطن دانش كده حقيقت اين هست كه عدم تحقق ميزان دارايي به كارهاي روان و توسعه و گسترش زيرساخت‌ها زخم ميزند . ما عملكرد كرديم براي رفع نواقص، كاستي‌ها، توسعه زيرساخت‌ها و تجهيزات دانشگاهي قدم برداريم، البته حتي ۵۰ درصد نيز به اهدافمان نرسيده‌ايم و اين وضعيتي مي‌باشد كه ما الان با آن دست و پنجه قابل انعطاف ميكنيم . اميد‌است‌ با اختصاص ميزان دارايي مطلوب به وسيله دولت اين مورد كمي كاهش پيدا كند و دست كم كارهاي روان ما به خير پيش برود .

او با اشاره به راهكارهايش در قضيه خويش اتكايي گفت: صنعت بايستي مشكلاتش را به دانش گاه معرفي كند و دانشگاه‌ها كارهاي تحقيقاتي‌شان را در راستاي آنها انجام دهند . يعني ما بايستي بتوانيم در راستاي تربيت دانش جو چكيده از معضلات صنعت و تكنولوژي را نيز زودهنگام حل كنيم . براي عبور از بحران طرق ديگري هم وجود دارااست مانند كاهش هزينه‌ها كه پيش‌تر عنوان گرديده بود، ولي تاثيرش خيلي شگرف و موءثر نميباشد و در دستگاه‌هاي ديگر كه مي دانيم اتلاف منابع دارند، تاثيرگذاري بيشتري دارد . به تيتر مثال در زيرساخت‌هاي شهري گاهي زمان ها احتمال دارد بتوان پروژه‌ها را ارزان‌تر اجرا كرد .

مدير دانش كده خوارزمي همچنين "مهندسي معكوس" را به عنوان راهكاري براي عبور از تحريم‌ها برشمرد و گفت: عبور از چالش قادر است از نحوه مهندسي معكوس باشد، چرا كه زودبازده مي‌باشد . مهندسي معكوس در واقع يك نوع كپي‌برداري از تكنولوژي‌هاست . ما پيشتر هم در خيلي از موارد اين كار را كرده بوديم و از طرز مهندسي معكوس به نتايج نيكي دست يافتيم .از شيوه مهندسي معكوس مي‌توان مورد ها را شناسايي و طراحي مجدد كرد و در پايان به تراز ايجاد رساند . در شراي بخواهيم بومي‌سازي كنيم مي‌توان به عبارتي تكنولوژي را تغيير تحول داد، تصحيح كرد تا صفر و صد آن فعاليت بومي شود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پايشگر، اخبار، تحريم،
موضوع:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۳:۱۲ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب