پايگاه خبري تحليلي
مرجع اخبار فارسي

همه آنچه درباره فوايد عدس بايد بدانيد

اخبار اجتماعي پايشگر- عدس حاوي آنتي‌اكسيدان‌هايي است كه بيشتر متعلق به خانواده‌ فلاوونوئيدها مي‌باشند. اين آنتي‌اكسيدان‌ها به ويژه در پوشش بيروني عدس قرار دارند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، عدس منبع فوق‌العاده‌ مواد مغذي مهمي است كه براي داشتن متابوليسم خوب لازم و ضروري‌اند. اگر رژيم گرفته‌ايد بدانيد كه مصرف عدس برايتان مفيد خواهد بود.

شايد انگشت شمار باشد تعداد افرادي كه مثلاً عدس پلو يا عدسي دوست ندارند. عدس طعم خوبي به غذا مي‌دهد و شايستگي آن را دارد كه پاي ثابت سفره‌هايمان باشد. به خاطر اين كه در بين حبوبات ديگر حاوي بيشترين ميزان آهن مي‌باشد.

انواع عدس:

عدس سياه : عدس سياه (به انگليسي Black lentil)يكي از انواع عدس است كه ريز بوده و مقادير بالايي آنتي اكسيدان آنتوسيانين دارد.

عدس سبز : عدس سبز (به انگليسي Green lentil)داراي مقادير بالاي آنتي اكسيدان و مواد معدني به خصوص آهن و منيزيم مي باشد.

عدس نارنجي يا دال عدس : عدس نارنجي يا قرمز (به انگليسي Red lentil)كه در ايران دال عدس ناميده مي شود يكي از انواع عدس بوده كه پروتئين زيادي دارد و شامل اسيد آمينه هاس ايزولوسين و ليزين، همچنين فولات، ويتامين B1، مواد معدني و فيبر رژيمي مي باشد.

خواص درماني انواع عدس:

۱- عدس از نظر طب قديم ايران معتدل و خشك است و مانند ديگر گياهان پوست و دانه آن داراي اثرات متضاد يكديگر مي باشد. يعني پوست عدس گرم و خود عدس قابض است. بعبارت ديگر پوست آن ملين و مغز آن ضد اسهال مي باشد.

۲- عدس يك غذاي كامل است و انرژي لازم را براي كارهاي بدني براي انسان تامين مي كند.

۳- عدس منبع غني پروتئين گياهي است؛ به طوري كه مقدار پروتئين موجود در ۱۵گرم عدس، بسيار بيشتر از ۱۵ گرم گوشت گاو است.

۴- عدس حاوي اسيدهاي آمينه مختلف، ويتامين‌هاي گوناگون از جمله ويتامين B و مواد معدني‌اي همچون آهن، كلسيم و فسفر است.

۵- عدس منبع بسيار خوبي از فيبرهاي كاهش دهنده كلسترول‌اند كه نه تنها كمك به كاهش كلسترول مي‌كنند بلكه خاصيت تنظيم قندخون هم دارند زيرا فيبر بالاي آنها از افزايش قندخون بعد از خوردن يك وعده غذايي جلوگيري مي‌كنند.

۶- عدسها همچنين حاوي ۶ ماده معدني مهم، ۲ ويتامين B و همچنين پروتئين بدون، چربي مي‌باشند.

۷ـ عدس به علت داشتن آهن، براي رفع كم‌خوني و افزايش شير مادران شيرده مفيد است.

۸ـ عدس، لعاب‌دار است و به همين علت مصرف آن براي ناراحتي‌هاي روده‌اي توصيه مي‌شود.

۹- عدس را در كنيد و روي پوست ملتهب بگذاريد التهاب را برطرف مي كند.

۱۰- براي درمان زخم هاي دهان و گلو و ديفتري عدس را پخته و آب آنرا غرغره كنيد.

۱۱- براي تقويت معده و برطرف كردن گاز معده عدس پخته را با سركه ميل كنيد.

۱۲- عدسها مثل ديگر حبوبات غني از فيبرهاي غذايي هستند چه از نوع قابل جذب و چه از نوع غير قابل جذب. فيبرهاي قابل جذب،يك ماده ژله مانندي در دستگاه گوارش ايجاد مي‌كنند كه سبب دفع صفرا (حاوي كلسترول ) مي‌گردد و آن را به خارج از بدن مي‌برد.

۱۳- فيبر غير قابل جذب عدس نيز نه تنها كمك به افزايش مقدار مدفوع و جلوگيري از يبوست مي‌كند بلكه كمك به جلوگيري از بيماري هاي گوارشي مانند سندرم روده‌اي تحريك پذير و التهاب روده‌اي نيز مي‌كند.

۱۴- مصرف عدس در سلامتي قلب نقش به سزايي دارد. اين نقش نه تنها به دليل فيبرهاي موجود در عدس بلكه بعلت مقادير قابل ملاحظه‌اي از فولات ( Folate) و منيزم آن است.

۱۵- عدس به شما انرژي براي سوزاندن مي‌دهد در حالي كه قندخون را تثبيت مي‌كند. فيبر قابل جذب علاوه بر تأثيرات مفيد روي سيستم گوارشي و قلب، به تنظيم مقدار قندخون نيز كمك مي‌كند. اگر شما مقاومت به انسولين، كاهش قندخون يا ديابت داريد، گياهان بُنشني مثل عدس براي تنظيم قند خون مؤثر هستند كه انرژي پايداري را باعث مي‌شوند.

۱۶- آش عدس با روغن بادام براي دوران نقاهت بهترين غذاست.

۱۷- مصرف عدس مخصوصاً براي خانمهايي كه در سنين باروري و دوران بارداري هستند و در معرض كمبود آهن هستند، ايده بسيار مناسبي است. فراموش نكنيد كه كمبود آهن باعث كم خوني مي شود كه براي مادر خوب نيست چون نوزاد بعد از بدنيا آمدن از شير مادر تغذيه مي كند.

۱۸- پماد در عدس با سركه براي رفع ترك دست و پا كه بعلت سرما عارض شده سودمند است.

۱۹- عدس را مي توان به عنوان مسهل هم مصرف كرد چون داراي لعاب زيادي است كه در درمان ناراحتي هاي روده نيز موثر است.

۲۰- عدس پخته را بعنوان مرهم براي زخم نيز مي توان بكار برد.

۲۱- آرد عدس بوداده تشنگي را قطع مي كند، معده را نيرو مي بخشد صفرا را خاموش و هيجان خون را فرو مي نشاند و حرارت را خاموش مي كند.

فوايد و خواص عدس براي پوست صورت

توجه : پيش از مصرف هرگونه ماسك بر روي صورت و نواحي حساس بدن، با ماليدن مقداري كمي از آن بر روي پوست دست خود به مدت حداقل ۲۰ دقيقه، از نداشتن حساسيت نسبت به آن اطمينان حاصل نماييد.

شادابي پوست صورت

عدس براي شادابي و رفع خستگي پوست صورت مفيد مي باشد.

ماسك عدس سبز براي پوست

۲ قاشق عدس خيس خورده را له كنيد و با عسل و آب ليموترش تازه تركيب كنيد، بر روي پوست صورت بماليد و بگذاريد تا خشك شود سپس بشوييد.

آكنه و جوش صورت

عدس مي تواند به درمان آكنه و جوش صورت و همچنين جاي جوش كمك كند.

ماسك پودر عدس براي صورت

عدس را پودر كرده و با آب تركيب كنيد تا خميري ايجاد شود، خمير را بر روي صورت خود بماليد و بگذاريد ۲۰ دقيقه بماند سپس با آب بشوييد.

فوايد و خواص عدس براي موي سر

عدس موهاي نازك را ضخيم تر و درخشان تر مي كند، مقدار بالاي آهن موجود در عدس اكسيژن را به فوليكول هاي مو انتقال داده و باعث افزايش رشد مو مي شود.

فوايد و خواص عدس براي ناخن

عدس مي تواند براي داشتن ناخن هاي سالم و قوي مفيد باشد.

دو روش مختلف استفاده از عدس براي ناخن؛ عدس را طبخ كرده و مصرف كنيد و يا عدس خيس شده را له كرده و بر روي ناخن بماليد، اجازه بدهيد خشك شود و سپس آن را بشوييد.

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۷:۴۳ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

مسعودي اما در اين برهه زماني كه گروه ملي كشور‌ايران به كمپ بدون‌پول در قطر رفته و پرسپوليس صاحب اين زمان گرديده است، عملكرد زيادي داشته كه جهان را با جام جهاني قطر عمده آشنا نمايد .

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

پرسپوليسي ها كه از ماكت هاي قطر در نمايشگاه اين مرزوبوم براي استكان جهاني ديدار مي كردند، با زمينه عجيبي مواجه شدند . گروه اي ورزشي كه علاوه بر، ورزشگاهي والا صاحب و مالك چهار زمين فوتبال و باشگاه بدنسازي و استخر هم مي‌باشد . اين گروه از سال ها مركز گروه هاي ملي فوتبال قطر بوده كه به طور كامل ويران گرديده و از جديد مرمت گرديده است . نكته جالب آن كه اين تيم كاملا جدا از كمپ اسپاير است . پرسپوليسي ها هنگامي به اين راستي پي بردند كه سرمربي‌شان از مسعودي پرسيد آيا اين گروه به عبارتي اسپاير ميباشد يا خير . پرسپوليس در ادامه با بقيه ورزشگاه هاي قطر آشنا شد . تاكيد قطري ها بر آن هست كه هر كدام از ورزشگاه هاي ميزبان جام جهاني الهام گرفته از گزيده از فرهنگ و تمدن و جامعه آنان بوده و بيان كنده هنر قطري ها خواهد بود .

يكي از ورزشگاه هاي مهم قطري ها در ليوان جهاني گروه اي با ۸۰ هزار نفر گنجايش هست كه پس از جام جهاني ۲۰۲۲ به طور كامل توده خواهد شد و فضاي آن براي منفعت برداري هاي اجتماعي به كار گيري خواهد شد و علاوه بر بيمار‌ستان و مركز ارائه سرويس ها بهداشتي به متاع و كافي شاپ هاي گوناگون مجهز خواهد شد . پروژه اي كه شگفتي برانكو و پرسپوليسي ها را به ياور داشت .

 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۲:۳۴ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

بجنورد- فرمانده انتظامي خراسان شمالي از دستگيري دو سارق رشته اي با ۴۴ فقره سرقت در بجنورد خبر بخشيد .

به گزارش خبرگزاري مهر، سردار عليرضا مظاهري اظهار كرد: در پي اعلام تعدادي فقره سرقت در سطح شهرستان بجنورد بلافاصله موضوع براي دستگيري عاملان سرقت با جديت در امر فعاليت كارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت .

مظاهري با اشاره به اينكه كارآگاهان آغاز اقدامات فني و پليسي خود را به فيس گسترده آغاز كردند، افزود: با تلاش شبانه روزي در غايت كارآگاهان پليس درايت موفق شدند، محل اختفاي افراد موضوع لحاظ را شناسايي كنند .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

او با ابلاغ اين كه كارآگاهان با هماهنگي رده قضايي به محل اختفاي سارقان اعزام شدند، ياد نشان كرد: در يك عمليات غافلگيرانه هر دو سارق بازداشت و براي كامل شدن پژوهش ها و تشكيل پرونده به مقر انتظامي منتقل شدند .

سردار مظاهري ادامه داد: متهمان در بازپرسي هاي به عمل آمده به ۴۴ فقره سرقت از منزل، اماكن خصوصي، كابل، قطعات خودرو، موتورسيكلت و . . . اعتراف كردند .

فرمانده انتظامي خراسان شمالي بيان كرد: متهمان پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضايي شدند .

دستبند
پليس بر دستان كلاهبرداران ميلياردي
مظاهري همچنين از دستگيري ۹ كلاهبردار رشته اي و سابقه دار با ۱۱ فقره كلاهبرداري به بها يك ميليارد ريال در بجنورد خبر داد .

وي اظهار كرد: در پي اعلام شكايت يك‌سري شهروند مبني بر اين كه اشخاصي با ترفند فروش زمين، برداشت از اكانت و جغل مدرك و امضاء مبادرت به كلاهبرداري از آن ها كرده اند بلافاصله مورد براي دستگيري اين افراد با جديت در فرمان عمل پليس قرار گرفت .

وي با اشاره به اينكه كارآگاهان پليس دور انديشي ابتدا با انجام چندين اقدامات فني و پليسي و همچنين بررسي گفتگوها شاكيان پرونده موفق شدند محل اختفاي افراد قضيه نظر را شناسايي كنند، افزود: كارآگاهان با هماهنگي قضايي به محل قضيه لحاظ اعزام و چيره شدند در يك اقدام غافلگيرانه ۹ نفر كلاهبردار فن اي را بازداشت و به مقر انتظامي انتقال نمايند .

اين جايگاه ارشد انتظامي ادامه داد: اين افراد آغاز منكر بزه انتسابي خويش گرديده البته در نهايت با مشاهده مستندات ذي‌ربط و همچنين مواجه با شاكيان پرونده به ۱۲ فقره كلاهبرداري به بها يك ميليارد ريال اعتراف كردند .

مظاهري گفت: متهمان پس از تشكيل پرونده و كامل شدن تحقيقات به مقر انتظامي منتقل شدند .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۲:۱۸ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

دعاي
زيباي امام سجاد (ع) هنگام بيماري درحال حاضر اي خداي من! نمي‌‏دانم كدام يك از اين دو حال، سزامندتر براي تشكر گزاردن توست و كدام يك از اين دو وقت، سزاوارتر براي ستودن تو . مقطع تندرستي يا اين كه دوران بيماري

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

.
دعاي
زيباي امام سجاد (ع) هنگام بيماري به
گزارش افكارنيوز، امام سجّاد عليه‌‌ السلام در دعاي خود به گاه بيماري:
خداوندا! بر تندرست تنم كه پيوسته با آن به كار خويش پرداخته‌ام، تو را تشكر مي‌گويم، و [نيز] بر آن بيماري‌اي كه بر تنم عارض كردي، تو را تشكر ميگويم .

درحال حاضر اي خداي من! نمي‌دانم كدام يك از اين دو حال، سزامندتر براي قدرداني گزاردن توست و كدام يك از اين دو وقت، سزاوارتر براي ستودن تو .

دوران تن‌درستي، كه در آن روزي‌هاي منزه خود را گوارايم ساختي و من‌را به آنان براي جُستن خشنودي و ادب خود، شعف و نشاط بخشيدي و با برخورداري از آنها، بر آن طاعت‌ها - كه توفيقش را ارزاني ام داشتي - توانا ساختي؟ يا مدت بيماري كه من‌را بدان آزمودي؟ و نعمت‌هايي كه به اينجانب ارمغان دادي تا مايه سَبُك شدن توشه گناهاني شود كه پُشتم را سنگين كرده بود و مايه عصمت از آن گناهاني باشد كه در آن، غوطه‌ ور شده بودم، و توجّه دهنده‌اي باشد كه به توبه گشوده گردم، و يادآوري باشد كه گناه را به بركت نعمت سابق تو بزدايم .

و در اين مدّت بيماري، كاتبان اعمال، برايم آن اندازه اعمال تميز نوشتند كه خير به دلي خطور كرده است، خير بر زباني گذشته، و خير اندامي توان انجام دادنش را يافته؛ بلكه اين همگي فضل تو بر اينجانب بوده و احسان و نيكي‌اي بوده هست كه بر من روا داشته‌اي .

پروردگارا! پس بر محمّد و خاندانش، سلام فرست و آنچه را برايم بدان خرسندي، محبوبم بدار . آنچه را بر من وارد آورده‌اي، سهل و آسان و گوارايم ساز و من‌را از آلودگي‌هايي كه پيش‌تر انجام داده‌ام، پاك بدار و بدي‌هايي را كه پيش فرستاده‌ام، [از طومار عملم] بزداي، و شيريني عافيت و خُنَكاي سلامت را به من بچشان .

برون شدِ مرا از بيماري به سوي رحمت خويش، بازگشتِ من را از برهه زماني بسترنشيني ام به سوي چشم‌پوشي خويش، رهايي ام از درد و رنجم را به فراخناي عفو و بخشش خويش، و سالم يافتنم از اين سختي را به آستان گشايش خويش، قرار ده! تويي كه خير و خوبي ات سرشار است و دست منّتت بر همه، گشاده . بخشنده و بزرگوار و صاحب جلال و اكرامي .

نوشته
حديث:
الإمام
زين العابدين برعليه السلام - في دُعائِهِ عِندَ المَرَضِ:
اللّهُمَّ لَكَ الحَمدُ عَلي ما لَم أزَل أتَصَرَّفُ فيهِ مِن سَلامَةِ بَدَني، ولَكَ الحَمدُ عَلي ما أحدَثتَ بي مِن عِلَّةٍ في جَسَدي، فَما أدري يا اين كه إلهي أيُّ الحالَينِ أحَقُّ بِالشُّكرِ لَكَ، وأيُّ الوَقتَينِ أولي بِالحَمدِ لَكَ؟ أوَقتُ الصِّحَّةِ الَّتي هَنَّأتَني فيها طَيِّباتِ رِزقِكَ، ونَشَّطتَني بِها لاِبتِغاءِ مَرضاتِكَ وفَضلِك، وقَوَّيتَني مَعَها عَلي ما وَفَّقتَني لَهُ مِن طاعَتِكَ؟ أم وَقتُ العِلَّةِ الَّتي مَحَّصتَني بِها، وَالنِّعَمِ الَّتي أتحَفتَني بِها تَخفيفاً لِما ثَقُلَ بِهِ عَلي ظَهري مِنَ الخَطيئاتِ، وتَطهيراً لِمَا انغَمَستُ فيهِ مِنَ السَّيِّئاتِ، وتَنبيهاً لِتَناوُلِ التَّوبَةِ، وتَذكيراً لِمَحوِ الحَوبَةِ بِقَديمِ النِّعمَةِ؟ وفي خِلالِ ذلِكَ ما كَتَبَ لِيَ الكاتِبانِ مِن زَكِيِّ الأَعمالِ، ما لا‌به‌لا قَلبٌ فَكَّرَ فيهِ، ولا لِسانٌ نَطَقَ بِهِ، ولا جارِحَةٌ تَكَلَّفَتهُ، بَل إفضالاً مِنكَ عَلَيَّ، وإحساناً مِن صَنيعِكَ إلَيَّ .

اللّهُمَّ فَصَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ وآلِهِ، وحَبِّب إِلَيَّ ما رَضيتَ لي، ويَسِّر لي ما أحلَلتَ بي، وطهِّرني مِن دَنَسِ ما أَسلَفتُ، وَامحُ عَنّي شَرَّ ما قَدَّمتُ، وأَوجِدني حَلاوَةَ العافِيَةِ وأَذِقني بَردَ السَّلامَةِ .

وَاجعَل مَخرَجي عَن عِلَّتي إلي عَفوِكَ ومُتَحَوَّلي عَن صَرعَتي إلي تَجاوُزِكَ وخَلاصي مِن كَربي إلي رَوحِكَ وَسَلامَتي مِن هذِهِ الشِّدَّةِ إِلي فَرَجِكَ؛ إنَّكَ المُتَفَضِّلُ بِالإحسانِ، المُتَطَوِّلُ بِالاِمتِنانِ الوَهّابُّ الكَريمُ ذُو الجَلالِ وَالإِكرامِ .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۹:۲۶ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

جنگنده ميراژ فرانسه در جنوب شرقي اين كشور ناپديد شده است.

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيك، يك فروند جنگنده ميراژ ۲۰۰۰ فرانسه امروز چهارشنبه در منطقه اي واقع در جنوب شرقي اين كشور ناپديد شده است.

بر اساس اعلام رسانه هاي خبري، جنگنده مذكور «ميراژ ۲۰۰۰ دي» متعلق به ارتش فرانسه بوده و ساعاتي پيش از صفحه رادار محو شده است.

ميراژ فرانسوي بر فراز يك منطقه كوهستاني در پرواز بود كه ناپديد شده است.

تا كنون درباره سرنوشت ۲ خلبان اين ميراژ نيز خبري منتشر نشده است.

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۹:۱۸ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

تبريز- دادستان شهرستان ملكان گفت: دختر برنا در ملكان دو روز گذشته خودكشي كرده است .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي
مرگ دختر ملكاني خويش كشي است به
گزارش نوداد (سكوي اجتماعي خبر) مهدي عليمرادي ، اظهار داشت: دو روز قبل دختر جواني به اسم زهرا نويدپور در ملكان خودكشي كرده و اين مسئله محرز گرديده مي باشد .

وي آنگاه ادامه داد: در ظواهر خودكشي رخ گرفته و براي معين شدن جزئيات و عارضه ها اين قضيه جسد متوفي به طبابت قانوني اعزام شده تا چك هاي ظريف و علمي روي جسد متوفي انجام شود .

وي بعد ادامه داد: دو يا اين كه سه روز مقطع نياز ميباشد تا دلايل اين خودكشي و جزئيات بخش اعظم آن مشخص و معلوم شود . تا معلوم نشدن زمينه نظر قطعي نمي توانيم اعلام كنيم .

دادستان شهرستان ملكان با تاكيد بر اينكه اكنون در تراز پژوهش ها و تحليل هستيم، افزود: جزئيات دقيق فوت خانم زهرا نويد پور تا چندين روز آينده اعلام خواهد شد .

سفارش
امروز

كتابي كه معاش ميليون‌ها نفر در سراسر دنيا را تغيير‌و تحول داد كتابي
كه زندگي ميليون‌ها نفر در سراسر عالم را تغيير‌و تحول داد
گفتني ميباشد در ماه هاي قبل پوشه صوتي از اين خانم در فضاي مجازي پخش شده بود كه در آن متوفي ادعاهايي نسبت به يكي از نماينده هاي مجلس مطرح كرده بود .

بر مبنا خبر‌ها رسيده، جسد نويدپور روز يك شنبه ۱۶ دي به بيمار‌ستان فارابيِ شهرستانِ ملكان منتقل و پس از تشخيص قطعي بودن مرگ او به پزشكي قانوني

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

راس استان منتقل گرديده تا علل مرگ وي چك شود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۰:۵۲ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

وي افسري مؤمن، متعهد، شجاع، آگاه، رند و مجرب بود . طرح‌ها و ابتكارهاي زيادي در تجهيز سيستم‌هاي راداري - پدافندي به اجرا گذاشت كه درطول مبارزه تحميلي بضاعت و توان نيروي هوايي را در سرنگوني هواپيماهاي متجاوز معاند دوچندان كرد . 

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

سرنوشت امير سرلشكر منصور ستاري در مورخ ۱۵ ديماه ۱۳۷۳ پس از انجام مأموريت در اصفهان، در حالي كه به مقصد تهران گشوده مي‌گشت، هواپيماي وي مبتلا سانحه شد و سقوط كرد و به رتبه رفيع شهادت نائل آمد . اين امير سرافراز در دوران شهيد شدن «فرماندهي نيروي هوايي ارتش» را بر عهده داشت . 

طرح 
ابتكاري شهيد ستاري در عمليات الي‌بيت‌المقدس 
ارديبهشت ماه ۱۳۶۱، نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران يك آتشبار بي نقص موشك «هاك» را در ۲۳ كيلومتري آبادان، در ميان جاده ماهشهر – آبادان ساكن كرده بود . با مقدمه عمليات «الي بيت‌المقدس» كه منجر به آزادسازي خرمشهر شد، اين وبسايت مسئله بهره‌برداريقرار گرفت و نيروها و رزمندگان بومي در آنجا را زير پوشش دفاعي خويش قرار اعطا كرد . آن‌گاه از عبور كرد يكسري ساعت در حالي كه عمليات به نقطع ي عطف خود رسيد، يك دفعه سيستم خنك كننده اتاق در دست گرفتن موشك از عمل به‌زمين‌خورد و با اين‌كه متخصصين حاضر در آنجا تلاش متعددي را براي فعال‌ساز‌ي آن انجام دادند، ولي پيروز نشدند و در آن وضعيت سخت، تارنما غيرقابل استفاده شد . 

منصور ستاري كه به عنوان فرمانده در منتخب ديگر حضور داشت، هنگامي از اين موضوع باخبر شد خود را به آنجا رساند و برنامه اي ابتكاري ارائه داد و اختلال را برطرف كرد . 

سرهنگ نعمت‌الله شعتي كريمي در خاطراتش طرح شهيد ستاري را چنين بيان مي‌كند: «شهيد ستاري از ما سؤال كرد، حداكثر چه مقطع مي توانيد اتاقدر دست گرفتن موشك را به فيس فعال نگه داريد؟ با توجه به حرارت زيادي كه دستگاه‌ها توليد مي‌كردند گفتيم: حداكثر ۵ تا ۶ دقيقه، بيش از اين ممكن هست دستگاه‌ها بسوزند . شهيد ستاري كمي تفكر كرد و بعد از آن به طرف آنتن رادار رفت، روي اين دستگاه، اسكوپ (صفحه نشان دهنده رادار) كه متخصص تعمير دستگاه صرفا براي تهيه و تنظيم آنتن رادار از آن به كارگيري ميكند قرار دارااست . آنگاه ستاري در پشت اسكوپ قرار گرفت كه فاصله‌شان تا اتاق كنترل موشك حدود ۸۰ تا ۹۰ متر بود . ايشان در آنجا به محض ديدن هواپيما در اسكوپ رادار به شخصي كه در كنارشان بود اطلاع مي‌دادند، آن فرد نيز به ما نماد مي‌داد و ما فورا سيستم اتاق در اختيار گرفتن را براي چندين دقيقه روشن مي‌كرديم و هواپيما را در كنترلگرفته و قضيه اصابت موشك قرار مي‌داديم . 
با خلاقيت و ابتكاري كه شهيد ستاري از خويش نشان بخشيد توانستيم به همين طريق در ظرف يك عدد دو ساعت، سه فروند از هواپيماهاي معاندرا كه قصد هجوم به لشكرهاي حوزه‌ را داشتند منهدم كنيم

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۵:۲۸ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

توهم مصيبت، غصه و درد در روزهاي در آغاز آغاز عمل دولت براي اين بود كه آقايان يك توده و تفريق بي آلايش را كه حاصل تقويم درست منابع و مصارف قانون هدفمندي يارانه‌ها بود، نمي‌دانستند .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

گزارش مشرق، محمدكاظم انبارلويي در سرمقاله امروز خبرنامه رسالت نوشت:
يك عدد از چالش‌هاي با اهميت دولت يازدهم و دوازدهم قضيه پرداخت يارانه‌ها براساس قانون هدفمندي يارانه‌ها بوده، هست و خواهد بود .مدير دولت براي سرعت بخشيدن به توافق برجام يك روزي گفت؛ "خزانه خالي است" و به دشمن مجال داد، به فهرست مطالبات نامشروع خويش در مذاكرات بيفزايد، البته با همان خزانه خالي نزديك به ۶ سال مرزوبوم را سازمان مي نمايد و معين گرديده بانك هيچ وقت خالي نبوده ميباشد .

مديريت دولت و زعماي اقتصادي كنوني از قانون هدفمندي يارانه‌ها به تيتر يك انحراف در برنامه‌ريزي و بودجه‌بندي و بودجه‌ريزي در تخصيص منابع و مصارف مرزوبوم كلام گفته‌اند و اوايل عمل از مردمان خواستند اشخاصي كه نياز به يارانه ندارند، انصراف بدهند . لذا يك رفراندوم مالي برگزار كردند و مردم پاسخ دلخواه دولت را ندادند و بيش از ۷۵ ميليون نفر كماكان درخواست كننده اخذ يارانه بودند .

عمده
بخوانيد: راغفر:
تصميمات دولت نمي‌گذارد قيمت‌ها زير بيايد به
نام خصوصي‌سازي؛ به كام اشراف ۳۰
درصد افزايش ميزان دارايي براي موسسه دستيار مستعفي با آنكه مجلس تصويب كرد يارانه ثروتمندان حذف شود و دولت با خزانه اطلاعاتي كه داشت، مي‌توانست اين فعاليت را چهره دهد، ولي اين كار را نكرد و ثروتمندان به علاوه ۶ ميليون اهل ايران كه در بيرون از مرزو بوم زندگي مي‌كنند، همچنان يارانه‌بگير دولت مي باشند .

وزير وقت اقتصاد دو شنبه ۶ آبان ۹۲ همان روزهاي اوليه روي عمل آمدن دولت يازدهم گفت: "بايد ۴۲ هزار ميليارد تومان يارانه پرداخت كنيم، ولي منابع حاصل از ارتقاء حامل‌هاي انرژي ۲۸ هزار ميليارد تومان است و دولت بدون چاره است مابه‌التفاوت مبلغ را بيرون از ضابطه هدفمندي يارانه‌ها تامين نمايد ."

جهانگيري معاون اول رئيس جمهور يك زماني از پرداخت يارانه‌ها به تيتر يك درد خاطره مي‌كرد و مي‌گفت: "يارانه‌ها از آن داستان‌هايي ميباشد كه وقتي مطرح مي‌كنيم، انسان غصه‌اش مي‌گيرد . به پيمان مشهور درد انسان جديد مي‌شود" (تسنيم، ۳ فروددين ماه ۹۴) . طيب‌نيا وزير اقتصاد وقت هم چهار ماه پس از بيان اين غصه و درد گفت: "طي دو سال گذشته شب‌هاي واريز يارانه نقدي براي دولت، مصيبت عظما بوده مي‌باشد ."
(تسنيم، ۲۶ مرداد ۹۴)
توهم مصيبت، غصه و درد در روزهاي ابتدا آغاز عمل دولت براي اين بود كه آقايان يك توده و تفريق بي آلايش را كه حاصل روزنگار درست منابع و مصارف قانون هدفمندي يارانه‌ها بود، نمي‌دانستند .

نگارنده همان وقت طي مطلب اي با استناد به صورت‌هاي مالي شركت ملي نفت در سال ۹۱ حدود تقريبي منابع حاصل از ضابطه هدفمندي يارانه‌ها را ۸۱۷ هزار ميليارد ريال ذكر كردم و لذا گفت: دولت نه‌تنها در اين قضيه كسري ندارد، بلكه يك مبلغ نجومي نيز مازاد دارد .
(۱)
وزير اقتصاد، معاون اول رئيس‌جمهور و اداره هدفمندي يارانه ها پاسخي به اين انتقاد ندادند . با آنكه دولت، سخنگو داشت، اعتنايي به اين انتقاد نكرد و پاسخي نداد و وزير نفت هم كه طرف حساس اين مناقشه مالي و محاسباتي بود بدون صدا كرد .

از آن مهم‌تر، برخي نمايندگان مجلس مستند به همين اظهارات، كسري دولت در تامين منابع پرداخت يارانه‌ها را تاييد مي‌كردند، با آنكه مجلسي‌ها دو نهاد عظيم ديوان محاسبات و راس پژوهش‌هاي مجلس را در اختيار داشتند و مي‌توانستند تصوير صدق از منابع و مصارف قانون هدفمندي يارانه‌ها داشته باشند . آنها نيز بر سر قبر كسري اعداد و ارقام منابع و مصارف قانون هدفمندي يارانه‌ها سوگواري مي‌كردند كه مرده‌اي در آن كمبود .

اين سال نمي‌دانم چه اتفاقي افتاده هست كه اداره رئيس و برنامه‌ريزي ميهن پرده از اين معما برداشت و در قالب تبصره ۱۴ ماده واحده لايحه بودجه كل سرزمين در سال ۹۸، از منابع و مصارف طي يك جدول بدون نقص ريز دريافتي‌ها و پرداختي‌هاي ضابطه هدفمندي يارانه‌ها رونمايي كرد .

محاسبه
و تعبير اعداد و ارقام اين جدول، فوق‌العاده حساس است؛

۱- در يك نگاه اول معين مي شود در سال ۹۸ منابع حاصل از ضابطه هدفمندي يارانه‌ها ۱۴۲ هزار ميليارد تومان ميباشد و مصارف آن هم ۶۲ هزار ميليارد تومان مي‌باشد . لذا دولت در سال آينده با ۸۰ هزار ميليارد تومان اضافي درآمد در اين مورد روبه‌رو مي باشد .


۲- به همين برهان در همين جدول آمده است همه وجوه دريافتي از فروش آب و برق به شركت‌هاي ذي ربط برگشت داده مي‌گردد (بخوانيد بخشيده مي‌شود) .
معلوم نميباشد اين رحمت و رجوع و برگشت وفق كدام قانون مصوب مجلس و شوراي نگهبان انجام مي‌شود؟

۳- در صورتيكه وجوه دريافتي از فروش آب و برق را هم از سرجمع منابع حاصل از ضابطه هدفمندي يارانه‌ها اندك كنيم، با بيش از ۴۵ هزار ميليارد تومان مازاد منابع روبه‌رو هستيم . دولت براي تحقق عدالت، كاهش فقر مطلق، توسعه بهداشت و تندرست مردمان و تقويت دولت با مديريت جهادي و تخصيص صحيح و عادلانه اين مبداء عظيم ميتواند معجزه كند .
نگارنده
اعداد و ارقام جدول خاطره گرديده در تبصره ۱۴ بودجه ۹۸ را دقيق نمي‌داند و معتقد مي‌باشد پيش بيني درآمدها بيش از ۱۶۲ هزار ميليارد تومان مي باشد و برآورد هزينه‌ها نيز با توجه به اين‌كه قرار است يارانه ثروتمندان كسر شود، كمتر از
رقم ذكر گرديده مي باشد .
ولي به هر ترتيب مي بايست از آقاي نوبخت و مديريت جمهور محترم بابت اين رو نمايي سپاس كرد و آن را يك گام به جلو براي روشن سازي ميزان دارايي تلقي كرد . پس از ۵ سال معلوم شده ميباشد مصيبتي براي پرداخت يارانه‌ها در كار نبوده مي‌باشد و عزا نيز مضمون‌ ندارد، ولي يك مصيبت و عزا واقعاً وجود دارد و آن، اينكه دولت به صيانت از خزانه مرزو بوم اهتمامي ندارد و نمي‌داند منابع، درآمد و دريافتي‌هاي خزانه چقدر است، ولي اندك و بيش از پرداخت‌ها و هزينه‌ها و مصارف بانك كشور مطلع مي باشد .

به فضل و ادب آفريدگار و امدادهاي الهي، بانك ميهن هيچ وقت خالي نبوده و براي هيچ رديف درآمدي كه بخواهيم فقر را از دربين ببريم و عدالت اقتصادي را برقرار كنيم، كم نداشته ايم .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۰:۵۶ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

ايالات متحده ادعا ميكند درصدد عقب نشيني فوري و سرعت بالا نظاميانش از سوريه است، البته در ادامه به وقت‌كشي و دروغ پردازي روي مي‌آورد و از سوي ديگر مدعا جنگ با داعش مي‌شود، در حالي كه به انواع و راه‌هاي متفاوت سعي در ابقاي اين تيم تروريستي افراطي داراست .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

ادامه فريبكاري آمريكا در رابطه سوريه به گزارش افكارنيوز، خبر نامه الثوره سوريه در تحليلي متن است: بار ديگر دولت آمريكا به سر كردگي دونالد ترامپ مديريت جمهوري اين مرزوبوم به فريبكاري و تكثير خبر‌هاي ضد و نقيض روي آورد، يك بار عقب نشيني پر سرعت نظاميانش از سوريه را مطرح مي‌كند و توشه ديگر تصميم براي عقب‌نشيني را براي تعدادي ماه ديگر به تاخير مي‌اندازد و تمديد مي‌نمايد . همچنين مي‌توان سياست خصمانه دولت ماكرون همانند ترامپ را مثال زد كه به عذر جنگ با گروهك تكفيري داعش متوسل به لاف مي‌گردد يا مزدوران منطقه‌اي ايالات متحده كه از نحوه تروريست هايشان به روستا‌هاي امن اطراف حوزه‌ زمينه توافق بر پايه توافق سوچي حمله مينمايند .

علاوه بر ناكامي و شكست ايالات متحده و فرانسه كه از آن دنباله روي مي‌نمايد و مزدوران منطقه‌اي آن، رژيم صهيونيستي متحمل شكست مفتضحانه‌اي در سوريه شده ميباشد به طوري كه كانال دهم تلويزيون اين رژيم اعتراف كرده مي باشد كه اسرائيل بزرگترين بازنده در اين نزاع است، درصورتي كه چه شاهد اطمينان بخشي مايك پامپئو وزير خارجه ايالات متحده به اسرائيل بوديم كه تصميم دونالد ترامپ براي عقب نشيني از سوريه، هيچ وقت تأثيري بر حمايت ايالات متحده از امنيت ادعايي اسرائيل نخواهد گذاشت .

در گيرودار نا اميدي و سرخوردگي رژيم صهيونيستي و گريز رو به جلوي غرب و آمريكا، تمام ابزار‌هاي مزدور غرب استعمارگر فرو ريخت و متلاشي شد و از يك سو حريق نزاع و زد خورد در بين گروه‌هاي تروريستي شعله ور شد و از سوي ديگر برخي گروه‌ها همچون «قسد» (نيرو‌هاي دموكراتيك كرد) اطمينان پيدا كردند مبني بر اين‌كه حاميانشان به آنان پشت كرده و آنها را صرفا گذاشتند، و اينكه تكيه آن ها بر اشغالگران سودي برايشان نداشته ميباشد اين در حالي است كه گراهام سناتور جمهوري خواه آمريكايي تضمين داده بود كه ايالات متحده هيچ گاه اين گروه‌ها را تنها نخواهد گذاشت و به آن ها پشت نخواهد كرد .

آمريكاي شكست خورده و چالش زده پس از افشاي مورد عقب نشيني نظاميانش از سوريه از نحوه رسانه‌ها راهي جز اين ندارد كه مسئله به تاخير افتادن عقب نشيني را مطرح كند خير اينكه از حضور و جابجايي نيرو‌هاي خود در عراق و به طور معلوم در غرب استان الانبار براي تمركز بر سوريه حرف بگويد كه طرح تجزيه‌طلبانه‌اش در اين مرزوبوم شكست خورده ميباشد . همگان كلام داراي اسم و رسم ترامپ را به خاطره دارند كه گفت: «دشمنان ما اخلاق و رفتار و همت ما را نبايد پيش بيني كنند» . پس سياست‌هاي ايالات متحده چيزي جز به تأخير انداختن، طفره رفتن، فريب كاري و حقه بازي و توزيع و تقسيم نقش ميان مقامات آن نميباشد .

در ادامه اين محاسبه به قلم احمد حماده آمده است: واشنگتن ميگويد كه درصدد عقب نشيني فوري و سريع نظاميانش از سوريه است، البته در ادامه به وقت كشي و دروغ پردازي روي مياورد و از سوي ديگر مدعي نبرد با داعش مي‌شود، در حالي كه به اشكال و شيوه هاي متعدد همت در ابقاي اين گروهك افراطي دارد و از طرفي ديگر تظاهر ميكند كه از مزدورانش همچون «قسد» دست برنداشته و آن‌ها را رها نكرده است، در حالي كه آنها را پشت راز خويش رها كرده پس از آنكه ماموريت غير ملي را به شايسته ترين وجه براي اين مرزو بوم انجام دادند، و جنگنده هايش تروريست‌هاي ادعايي را بمباران مي‌كنند، در حالي كه قربانيان كليه از غيرنظاميان بي دفاع مي باشند .

ايالات متحده از يك سو داعيه مينمايد كه در بسياري از موضوعات با تركيه اختلاف دارد، اما به طور همزمان با دولت تركيه در شرق فرات و منبج و مسائل گوناگون ديگر براي حمايت از تروريست‌ها و اشغال سرزمين سوريه هماهنگي ميكند . اما صرفا حقيقتي كه تمام حاميان و سردمداران تروريسم و مزدورانشان انكار مي‌كنند، اين هست كه سوري‌ها بر تروريسم پيروز شدند و موفقيت حتمي بر حاميان تروريست‌ها هم محقق خواهد شد و آنها كشور پاك كشورشان را از لوث اشغالگران به هر قيمتي تطهير خواهند كرد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۳:۲۵ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]

رئيس تأمين تسكين دهنده و امور ساختمان كميته ياري استان تهران جزئيات ارائه وام ها ياري هزينه خريد و تعميرات تسكين دهنده به مددجويان شهري و روستايي در استان تهران را اعلام كرد .

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

جزئيات
تسهيلات كمك هزينه خريد و تعمير مسكن «مددجويان» در استان تهران جهانبخش مرادي، مديريت تأمين آرامبخش و كارها ساختمان كميته ياري استان تهران در گفت‌وگو با خبر نگار اجتماعي خبرگزاري عجم درباره «اقدامات اين معاونت در كمك به خريد و تأمين تسكين دهنده مددجويان»، اظهار داشت: سال جاري مي بايست در مجموع ۳۵۵ زمينه امداد به خريد و احداث مسكن براي مددجويان شهري داشته باشيم،۵۰ قضيه ياري خريد و احداث تسكين دهنده روستايي و ۱۷۹۰ قضيه تعمير و نوسازي آرامبخش مددجويان انجام شود .

وي در رابطه اينكه «مددجوياني كه فاقد آرامبخش مي‌باشند بايستي چه روندي را طي كنند؟»، گفت: افرادي كه مي خواهند خريد مسكن در ده يا شهر داشته باشند، خانواده‌هاي دونفر به بالا هستند . خانواد‌ه‌هاي يك نفره ما در صورتي كه نياز به نوسازي و تخريب تسكين دهنده داشته باشند، مشمول احداث ما ميگردند و مي‌توانيم سهميه‌اي براي آن ها در لحاظ بگيريم .

معاون تأمين مسكن و كارها ساختمان كميته امداد استان تهران بيشتر كرد: حالت اين اشخاص به اين صورت است كه مي بايست معيشت بگير كميته كمك باشند،حداقل يكسال مددجو بوده، خانواده‌هاي زندانيان، از كار افتاده و سالمند باشند؛ضمن اينكه ساير خانواده‌هاي بيش از دو نفر را دربرگيرنده مي‌شوند؛ مشروط بر اينكه معشيت بگير كميته كمك باشند .

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

 

مرادي با ابلاغ اينكه تعميرات آرامبخش براي همگي خانواده‌ها انجام مي‌شود و هيچ محدوديتي ندارد، افزود: تعميرات مشمول خانواده‌هايي مي‌باشد كه خانه شخصي داشته باشند؛ اما استثنا نيز دارد؛ مانند اين كه خيّري منزلي را در اختيار فردي قرار داده ولي اعلام كرده باشد تعميرات آن بر عهده شخص هست .

وي
متذكر شد: براي امداد به خريد مسكن در بخش ها شهري براي خانواد‌هاي دو نفره ۱۵ ميليون تومان بلاعوض و ۱۵ ميليون تومان وام بدون فيض ميدهيم و براي خانواده‌هاي سه نفره به بالا نيز ۳۰ ميليون تومان بلاعوض و ۱۵ ميليون تومان وام مي‌دهيم؛ وام‌ها ۳۶ ماهه و حدود ۴۵۰ هزار تومان اقساط دارد
مديريت تأمين مسكن و امور ساختمان كميته ياري استان تهران يادآور شد: در مجموع خريد مسكن شهري، در سال روان تاكنون ۱۸۱ مورد خريد كرده‌ و ۴ ميليارد و ۶۷۰ ميليون تومان نيز هزينه كرديم .

مرادي متذكر شد: سال قبل ياري هزينه خريد آرامبخش به مددجويان ۱۸ ميليون و ۴۰۰ هزارتومان بود و سال جاري به ۳۰ ميليون تومان رسيده است؛ ضمن اينكه ۱۵ ميليون تومان وام تخصيص داده گرديده مي‌باشد .

 

او با اشاره به اينكه حدود ۱۰ ميليارد تومان سهميه وام همين سال ميباشد كه ۷ ميليارد تومان آن را تا آذرماه به بخشها واريز كرديم، ابلاغ داشت: در بخش تعمير، تكميل و مرمت مسكن مددجويان ۳ .۵ ميليون تومان به چهره بلاعوض و ۲ .۵ ميليون تومان وام مي‌دهيم . در بخش امداد به احداث و خريد مسكن روستايي نيز ۲۵ ميليون تومان بلاعوض و ۵ ميليون تومان وام مي دهيم .

مديريت تأمين تسكين دهنده و امور ساختمان كميته كمك استان تهران در رابطه «ميزان محاسبه بر مبالغ اعطايي به مددجويان»، تصريح كرد: نظارت مداوم انجام مي‌شود و به مواردي مثل ايمني محل ساخت منازل توجه ميشود و در تعمير، تكميل و تجديد بنا هم سه تراز بازيد در قبل، حين و پايان فعاليت داريم .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۷:۴۶ ] [ پايشگر نيوز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب